Skip to content
kolko stoji roboticka kosacka

Ahoj,

som Ignác,

robotická kosačka AUTOMOWER®430 od Husqvarny!

Narodil som sa v anglickej továrni v roku 2017. Môj otec je robotická kosačka AUTOMOWER® 315 mama AUTOMOWER® 310. Keď vyrastiem budem AUTOMOWER® 430 (na rodinnej fotografii v strede).

Po príchode na Slovensko, som hneď išiel navštíviť príbuzných do predajne Metiron v Malackách. Tak sa mi tu zapáčilo, že som tu rovno aj ostal. Chlapci z predajne Metiron sa o mňa starali priam ukážkovo.

Najskôr som sa len tak spoza výkladu usmieval na slniečko a trávniček s bazénikom a užíval si obdiv okoloidúcich.

Jedného dňa mi chlapci z Metironu dali nejesť, doplna nabili baterku vyskúšali všetky funkcie, opatrne naložili do auta a bol som pripravený tušil som, že ma čaká veľké dobrodružstvo.

A tak som sa dostal do Alžbetinho dvora k Radke, Marekovi malej Lenke a psíkovi Sparkymu. Po prvom zoznámení s trávnikom som sledoval ako mi chlapci z Metironu robia inštaláciu, aby som vedel, kde všade budem kosiť.

Keď skočili, konečne som sa šiel pozrieť, čo budem kosiť. Keď som sa prešiel po záhrade, s nadšením som zistil, že budem kosiť celý trávnik. Nevynechám ani stebielko a dostanem sa úplne všade. Pri chodníkoch bol trávnik síce vyšší, ale to vôbec nevadilo, pretože tam chlapci nasypali hlinu a ja som sa bez problémov dostal ku chodníkom a pokosil okraje.

Moji stvoritelia samozrejme dbali na bezpečnosť a v prípade, že by som sa nadvihol alebo prevrátil, sa moje nože schovajú a ja sa zastavím.

No a čo je úplne super, mám ochranu proti krádeži! Nemusím sa báť, že ma niekto ukradne, keď budem osamote behať po trávniku.

Radka a Marek majú totiž veľa práce a trávia veľa času s malou Lenkou. Kosím, keď sú obaja v práci a keď sa vrátia, pochvália ma za perfektne pokosený trávnik. Ja spokojne oddychujem a dobíjam energiu. Oni sa zatiaľ môžu s Lenkou pokojne hrať na trávniku.

Navyše som taký tichý, že môžem kosiť aj v noci. Nemusia ma štartovať, nepotrebujem benzín, nehučím a ani nesmrdím.

Dokonca ma netreba ani vysýpať. Čo pokosím, padne na trávu, kde pôsobí ako hnojivo, takže trávnik je nielen pokosený, ale aj pravidelne ošetrovaný.

Teším sa, keď si aj susedia zoberú môjho brata, pretože tú ich súčasnú kosačku už asi neznesiem. strašne hučí, smrdí a behajú s ňou po záhrade vtedy, keď my akurát oddychujeme.

Neváhaj ZAVOLAJ